هتل یا هتل آپارتمان

هتل یا هتل آپارتمان

اگر احیاناً قصد سفر به شهرهای بزرگ نظیر تبریز را دارید، احتمالاً این سؤال برایتان پیش‌آمده است که برای اقامتتان چه مکانی را انتخاب کنید؛ هتل یا هتل آپارتمان. برای پاسخ به این سؤال بهتر است که ابتدا برای هر یک از این دو تعریفی ارائه دهیم.

هتل آپارتمان: اصولاً هتل مکانی لوکس و با امکانات برای اقامت چندروزه است. حال اگر امکانات پذیرایی در هتل کاهش یابد، آن را هتل آپارتمان می‌نامند. از آنجایی که در هتل آپارتمان‌ها، وسایل آشپزی وجود دارد، نیازی به رستوران احساس نمی‌شود. اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره‌ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می‌تواند با هتل تسویه‌حساب نموده و آنجا را ترک نماید. نکته مثبت درباره هتل آپارتمان‌ها این است که برخلاف هتل‌ها که دارای شرایط سختی هستند هتل آپارتمانها دارای انعطاف‌پذیری بالائی بوده و انواع بسیار متفاوتی برای انتخاب دارند. معمولاً شبیه هتل‌ها ساخته می‌شوند و دارای تعداد زیادی آپارتمان می‌باشند. دوره اقامت در آن‌ها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است. معمولاً قیمت آن‌ها از هتل‌های هم‌ردیف پایین‌تر است. مسافرینی که در آن اقامت دارند آن را همانند خانه خود انگاشته که موقتاً از محل اصلی زندگی آن‌ها به دور است. بنابراین هر آنچه در خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم باشد. به‌طور اجمالی باید گفت که در آپارتمان احتمالاً بیشتر احساس در خانه بودن را خواهید داشت.

هتل: هتل‌ها عموماً اقامتگاه‌هایی لوکس با تعداد زیادی اتاق هستند. ازنظر طراحی نیز می‌توانند یک طبقه یا چندطبقه باشند. نقطه اشتراک تمامی هتل‌ها این است که در آن‌ها انواع امکانات در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. استخرهای داخل و خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدن‌سازی، اتاق‌های تفریح و بازی، خشک‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق‌های پذیرایی و گردهمایی و مراکز تجاری از رایج‌ترین امکانات هتل‌ها محسوب می‌شوند. اما نکته مهم اینجاست که هتل‌ها به دلیل امکانات و خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کنند چراکه اصولاً هدف از ساخت هتل‌ها لذت بردن از امکانات آن‌ها است. طراحی هتل به‌گونه‌ای است که میهمانان، بتوانند لحظات مفرحی را در آن فضا بگذرانند. برای مثال اگر قصد سفر به تبریز را دارید و با توجه به وضعیت مالی‌تان، تمایل به رزرو هتل در تبریز دارید، با اندکی گشت‌وگذار در سایت‌های رزرواسیون می‌توانید مناسب‌ترین گزینه‌ها را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید. دقت داشته باشید که اگر کیفیت هتل و هتل آپارتمان انتخابی شما یکی است متراژ یک واحد آپارتمانی بسیار بیشتر از یک اتاق در هتل است پس بدیهی است که قیمت آن نیز باید بیشتر باشد. اما برای مثال در شهر تبریز به دلیل اینکه تعداد هتل آپارتمان‌ها بیشتر است قیمت آن از هتل‌ها کمتر می‌باشد. البته در شهر تبریز هتل آپارتمان‌ آپادانا با متراژ خوب و امکانات رفاهی کامل سعی دارد بهترین خدمات را با پایین ترین قیمت ارائه داده و یک اقامت ارزان در تبریز با سوئیت‌های اجاره‌ای برای مسافران فراهم آورد. نکته دیگر آنکه اگر خانواده پرجمعیتی دارید مسلماً رزرو هتل آپارتمان برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود. اما اگر کم تعداد هستید رزرو هتل می‌تواند فکر خوبی باشد. البته استفاده از امکان آشپزخانه و فضای بزرگ‌تر از مزایایی است که فقط نصیب مسافران هتل‌های آپارتمانی می‌شود. اگر دوست دارید آشنایی بیشتری با هتل آپارتمان‌ آپادانا تبریز پیدا کنید روی این لینک بزنید. نکته‌ای که درباره رزرو هتل آپارتمان برای سفرهای خارجی حائز اهمیت است، آن است که اگرچه هتل آپارتمان خیلی به‌صرفه‌تر است اما دقت کنید که هنگام رزرو آن حتمآ به دائمی بودن آب، سیستم گرمایشی سرمایشی و دیگر امکانات آن توجه کنید چراکه ارزان بودن همیشه بهترین انتخاب نیست. در کلام آخر درباره ستاره‌های هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها باید گفت که هتل‌ها را از یک تا پنج ستاره طبقه‌بندی می‌نمایند درحالی‌که هتل آپارتمان‌ها را از یک تا ۳ ستاره طبقه‌بندی می‌نمایند. به تعبیری دیگر هتل آپارتمان ۳ ستاره با هتل ۵ ستاره برابری می‌کند و این دو نوع از مراکز اقامتی ازنظر کیفیت و خدمات‌دهی در گروه خودشان بهترین هستند. پس از مطالعه این مقاله با توجه به شرایطتان امیدواریم که بتوانید بهترین انتخاب را برای رزرو محل اقامت در سفر داشته باشید و تعطیلات لذت بخشی را تجربه کنید.